Haber

Pendik’te 100 metrelik Türk Bayrağı ile Cumhuriyet kutlaması

Pendik’te 100 metrelik Türk Bayrağı ile Cumhuriyet kutlaması

Pendik’te 100 metrelik Türk Bayrağı ile Cumhuriyet kutlaması havadan görüntülendi

İSTANBUL – 29 Ekim’de Cumhuriyetin 100’üncü yılı kutlamaları kapsamında Pendik’te yürüyüş düzenlendi. Yüzlerce öğrenci ve vatandaşın katıldığı yürüyüşte 100 metrelik dev Türk bayrağı kortej tarafından taşındı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 100. yıl kutlamaları kapsamında Pendik’te ‘Cumhuriyet Yürüyüşü’ düzenlendi. Atatürk anıtına çelenk koyma töreninin ardından başlayan yürüyüşe yüzlerce öğrenci ve vatandaş katıldı. Pendik sahilindeki etkinlik alanından başlayan yürüyüşte öğrenciler 100 metrelik Türk bayrağını taşıdı. Pendik Belediyesi bando takımının marşları eşliğinde yürüyen kalabalığa fener alayı da eşlik etti. Sahildeki etkinlik alanında sona eren yürüyüşün ardından program şiir dinletisi ile devam etti. Türk bayrağıyla 100 metrelik yürüyüş havadan görüntülendi.

“Bu heyecanı hep birlikte paylaşacağız”

Kutlamalara katılan Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, “Öncelikle Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun. Biraz buruk bir şekilde kutluyoruz. Filistin’de yaşanan olaylardan dolayı dün itibarıyla çalışmalarımıza başlamış olacağız. Programı çelenk koyarak, kortej yürüyüşüyle ​​finale taşıdık. Meydanda etkinliklerimiz olacak. Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayacağız.” “Bu sayede yıl dönümünü vatandaşlarımızla birlikte kutlayacağız. Öğrenci kardeşlerimizle ve vatandaşlarımızla 100 metrelik dev Türk bayrağımızla yürüyeceğiz. Bu coşkuyu her zaman birlikte paylaşacağız” dedi.

“Bu heyecanı kaçırmak istemedik”

Kutlamalara çocuğuyla birlikte katılan vatandaşlardan Emine Çevik, “Biz de bu coşkuyu kesinlikle kaçırmak istemedik. Bayrak töreni olduğunu duyunca çocuğumla birlikte buraya geldik, bayrağımızı alıp şarkılar söyledik. Marşımız.”

habermustafakemalpasa.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu